Jak przygotować się do konferencji

Organizacja konferencji to bardzo trudna sprawa. Od pozytywnego odebrania miejsca zależy to czy ludzie tu wrócą lub czy polecą to miejsce innym chętnym. Dlatego bardzo ważne jest to aby całość była odpowiednio przygotowana. Uczestnik konferencji jedyne czym powinien się martwić to to czy zdąży wrócić do domu na czas.

Pierwsza sprawa jedzenie i napoje. W zależności od liczby osób sprawy związanie z cateringiem można rozwiązać na dwa sposoby. Jeżeli liczba osób biorących udział w konferencji nie jest duża i na głównej sali zostaje sporo miejsca stół z przekąskami można ulokować przy wejściu tak aby był za uczestnikami. To samo z ciepłymi napojami. Jeżeli jednak liczba uczestników takiego spotkania jest sporo większa należy przygotować osobną sale w której będzie przygotowany szwedzki stół oraz serwowane ciepłe napoje.

Bardzo ważne jest wsparcie techniczne konferencji. Zawsze pod ręką powinna być osoba która zna się elementach technicznych takich jak podłączenie laptopa do rzutnika, obsługa mikrofonów itd. Drugim ważnym elementem jest odpowiedni dobór mebli konferencyjnych. Krzesła i stoły konferencyjne powinny być ergonomiczne tak aby uczestnik imprezy był wstanie wytrzymać przy nim nawet 2-3 godzinne przemówienie. Z perspektywy uczestnika to bardzo ważne. Wpływa to pozytywnie na komfort odbieranych treści.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s